Δείτε περισσότερα
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > Ανακοινώσεις
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ

Αγαπητοί Φίλαθλοι της Σαλαμίνας,
Με το παρόν Δελτίο Τύπου θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για όσα συνέβησαν στον αγώνα του ΤΕΛΑΜΩΝΑ με την ομάδα του Ευριπίδη για την 20η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β Κατηγορίας Γυναικών της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

Ως γηπεδούχος ομάδα είχαμε την υποχρέωση να διαφυλάξουμε τόσο την ασφάλεια των παικτριών και των δύο ομάδων, όσο και όλων των φιλάθλων, που θα παρακολουθούσαν τον αγώνα. Λάβαμε λοιπόν κάποια μέτρα για την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα. Αυτά ήταν τα παρακάτω:

1. Έκδοση συγκεκριμένου αριθμού προσκλήσεων σύμφωνα με την χωρητικότητα του γηπέδου.

2. Μέτρα Τάξης εκτός αγωνιστικού χώρου.

3. Παρουσία Γυμνασίαρχου στον αγωνιστικό χώρο.

4. Παράδοση συγκεκριμένου αριθμού προσκλήσεων στην φιλοξενούμενη ομάδα, σύμφωνα με όσα ορίζει ο νόμος.

5. Οριοθέτηση συγκεκριμένου χώρου στην κερκίδα , έτσι ώστε να μπορέσουν να παρακολουθήσουν τον αγώνα τα Δ.Σ. και των δύο συλλόγων, οι δημοσιογράφοι και οι χορηγοί.

Δυστυχώς από την αντίπαλη ομάδα τα συγκεκριμένα μέτρα δεν υιοθετήθηκαν. Εμείς επιμείναμε, γιατί πρώτο μέλημά μας ήταν η ομαλή διεξαγωγή του αγώνα εντός του αγωνιστικού χώρου και η μέσα σε φίλαθλο πνεύμα παρακολούθηση του αγώνα από όλους τους φίλους του Βόλεϊ, που βρέθηκαν στο γήπεδο. Τελικά δικαιωθήκαμε και ο αγώνας διεξήχθη ομαλότατα με βάση τα προαναφερθέντα.

Στον Αγωνιστικό Τομέα όμως με έκπληξη διαπιστώσαμε να συμμετέχουν στον αγώνα με την αντίπαλη ομάδα δύο αθλήτριες , οι οποίες είχαν μεταγραφεί το καλοκαίρι του 2008 από τον ΤΕΛΑΜΩΝΑ στην ομάδα αυτή, παρά την ρητή συμφωνία να μην έχουν δικαίωμα συμμετοχής στους αγώνες μεταξύ των δύο ομάδων για την αγωνιστική περίοδο 2008-2009, πράγμα το οποίο και τηρήθηκε για τον αγώνα του Πρώτου Γύρου. Παρά το γεγονός της αθέτησης της συμφωνίας, η ομάδα μας για μια ακόμη φορά λειτούργησε με αθλητικό πνεύμα και αγωνίστηκε με επιτυχία.

Επιφυλασσόμεθα όμως και θα διερευνήσουμε με κάθε νόμιμο μέσο όλες τις παραμέτρους των γεγονότων αυτών καθώς και των συμφωνιών που είχαν γίνει από συγκεκριμένα μέλη της προηγούμενης διοίκησης με γνώμονα πάντα το ηθικό, αγωνιστικό και νομικό συμφέρον του Συλλόγου μας.

Ο Σύλλογος Α.Ο.Σ.ΤΕΛΑΜΩΝ έχει Ιστορία 34 χρόνων στα αθλητικά δρώμενα του νησιού της Σαλαμίνας. Έχει Πέντε Αγωνιστικά Τμήματα που συμμετέχουν στα Πρωταθλήματα των Ενώσεων, 450 εν ενεργεία αθλητές και αθλήτριες - 11 διπλωματούχους προπονητές και όπως καταλαβαίνετε δεν θα επιτρέψουμε σε κανένα να υπονομεύει με τέτοιου είδους ενέργειες το όνομα και την ιστορία του Συλλόγου Α.Ο.Σ. ΤΕΛΑΜΩΝ

ΤΟ Δ.Σ.

ΠίσωΔείτε
12/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Με ήττα εκτός έδρας από την ομάδα των ΤΡΑΧΩΝΩΝ με 0-3 σετ ξεκίνησε η ομάδα των Παγκορασίδων του ΤΕΛΑΜΩΝA την πρώτη φάση του πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
16/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Για την δέκατη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ο ΤΕΛΑΜΩΝ με πλήρως ανανεωμένη ομάδα ηττήθηκε εντός έδρας από την ομάδα της ΑΙΞΩΝΗΣ με 0-3 σετ.