της ομάδας μας
Δείτε περισσότερα
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > Νέα
ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ---- ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΤΕΛΑΜΩΝ 49 - 66

Ο Τελαμώνας συνέχισε τις νίκες στο πρωτάθλημα της Δ ΕΣΚΑΝΑ, αυτή τη φορά με αντίπαλο την ομάδα του Ατρομήτου στα Καμίνια. Η ομάδα του Τελαμώνα κατέκτησε εύκολα την νίκη απέναντι σε μία εμφανώς κατώτερη ομάδα. Πήρε από την αρχή την πρωτοπορία στο σκορ και την διατήρησε άνετα μέχρι το τέλος (ημίχρονο 18-36). Η διαφορά θα ήταν ακόμα μεγαλύτερη αν ο Τελαμώνας είχε μία έστω και μέτρια ευστοχία από μακρινή απόσταση. Παρά την αστοχία όμως κατά περιόδους υπήρχε πολύ καλή λειτουργία της άμυνας και υποδειγματική λειτουργία στον αιφνιδιασμό.

Επόμενος αγώνας Δευτέρα 29/3 στην Σαλαμίνα με τους Κυρίαρχους.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΜΕ 15-3 ΝΙΚΕΣ 33 ΒΑΘΜΟΥΣ

ΠίσωΔείτε
12/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Με ήττα εκτός έδρας από την ομάδα των ΤΡΑΧΩΝΩΝ με 0-3 σετ ξεκίνησε η ομάδα των Παγκορασίδων του ΤΕΛΑΜΩΝA την πρώτη φάση του πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
16/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Για την δέκατη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ο ΤΕΛΑΜΩΝ με πλήρως ανανεωμένη ομάδα ηττήθηκε εντός έδρας από την ομάδα της ΑΙΞΩΝΗΣ με 0-3 σετ.