της ομάδας μας
Δείτε περισσότερα
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > Νέα
ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ --- ΤΕΛΑΜΩΝ - ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 94 - 67

Ο Τελαμώνας κατάφερε να φύγει νικητής από το ντέρμπι κορυφής της Δ’ ΕΣΚΑΝΑ με αντίπαλο την Δάφνη Αγ. Δημητρίου. Το τελικό σκορ είναι απόλυτα δίκαιο και η διαφορά θα μπορούσε να είναι ακόμα μεγαλύτερη, αν δεν υπήρχε μία φυσιολογική χαλαρότητα στην τέταρτη περίοδο όπου ο Ηλίας Παπασάβας χρησιμοποίησε όλους τους νεαρούς αθλητές που είχε στην διάθεσή του.
Στην πρώτη περίοδο η Δάφνη έχοντας εντυπωσιακή ευστοχία στα τρίποντα ήταν κοντά στο σκορ (22-20). Στην δεύτερη περίοδο η κατάσταση άρχισε να αλλάζει αφού ο Τελαμώνας βελτίωσε την άμυνά του και τα ποσοστά του στα σουτ. Το ημίχρονο έληξε με σκορ 43-35.
Με την έναρξη του β’ ημιχρόνου ο Τελαμώνας έχοντας σε πολύ καλή ημέρα τον Πούτο (8 τρίποντα), τον Νάννο και τον Φουντή επικράτησε κατά κράτος του αντιπάλου του κάνοντας στην Τρίτη περίοδο επιμέρους σκορ 29-14.
Οι κερκίδες του κλειστού της Σαλαμίνας ήταν σχεδόν γεμάτες και η συμπαράσταση του κόσμου ήταν εντυπωσιακή. Η νίκη αυτή φέρνει την ομάδα του Τελαμώνα ακόμα πιο κοντά στην άνοδο αφού βρίσκεται στην δεύτερη θέση πίσω από την ομάδα της Ν. Σμύρνης.

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (ΠΑΠΑΣΑΒΑΣ): ΠΟΥΤΟΣ 35(8), ΝΑΝΝΟΣ 24(1), ΦΟΥΝΤΗΣ 22(3), ΣΧΙΖΑΣ 5, ΔΟΥΝΙΑΣ 3, ΓΚΙΝΗΣ 3, ΠΑΤΑΠΗΣ 2, ΚΡΑΝΙΔΙΩΤΗΣ, ΒΙΛΛΙΩΤΗΣ, ΖΕΡΒΑΣ, ΠΑΣΛΗΣ

ΠίσωΔείτε
12/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Με ήττα εκτός έδρας από την ομάδα των ΤΡΑΧΩΝΩΝ με 0-3 σετ ξεκίνησε η ομάδα των Παγκορασίδων του ΤΕΛΑΜΩΝA την πρώτη φάση του πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
16/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Για την δέκατη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ο ΤΕΛΑΜΩΝ με πλήρως ανανεωμένη ομάδα ηττήθηκε εντός έδρας από την ομάδα της ΑΙΞΩΝΗΣ με 0-3 σετ.