της ομάδας μας
Δείτε περισσότερα
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > Νέα
ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ---- ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ - ΤΕΛΑΜΩΝ 67 - 83

Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ πέτυχε πολύτιμη νίκη στο ντέρμπι με την ομάδα του ΓΑΣΕ με 16 πόντους διαφορά και έφτασε τις 13-3 νίκες. Βρίσκεται στην Τρίτη θέση της βαθμολογίας και μέσα στον στόχο της ανόδου στην Γ ΕΣΚΑΝΑ. Η ομάδα του ΤΕΛΑΜΩΝΑ ξεκίνησε άσχημα κυρίως αμυντικά και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο τέλος της 1ης περιόδου με 24-18. Στα μέσα της 2ης περιόδου ο προπονητής της ομάδας Ηλίας Παπασάβας άλλαξε το αμυντικό σύστημα σε ζώνη και η μορφή του αγώνα άρχισε να αλλάζει. Η καλή άμυνα έδωσε ώθηση και στην επίθεση η οποία άρχισε να γίνεται πιο παραγωγική. Το ημίχρονο έληξε με προβάδισμα του ΤΕΛΑΜΩΝΑ με 1 πόντο (40-41). Με την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ εκμεταλλευόμενος το φετινό του όπλο που είναι η επίθεση άρχισε να αυξάνει την διαφορά η οποία με την λήξη του αγώνα έφτασε τους 16 πόντους.

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (ΠΑΠΑΣΑΒΑΣ) ΠΟΥΤΟΣ 29, ΝΑΝΝΟΣ 19, ΔΟΥΝΙΑΣ 13, ΦΟΥΝΤΗΣ 6, ΓΚΙΝΗΣ 6, ΠΑΤΑΠΗΣ 5, ΣΑΜΑΡΑΣ 3, ΚΡΑΝΙΔΙΩΤΗΣ 2, ΒΙΛΛΙΩΤΗΣ, ΖΕΡΒΑΣ

Επόμενος αγώνας την Δευτέρα 15/03/10 ο Τελαμώνας αντιμετωπίζει την ομάδα της Δάφνης Αγ. Δημητρίου στο κλειστό Σαλαμίνας Ν. Γραμματικός στις 21.30

ΠίσωΔείτε
12/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Με ήττα εκτός έδρας από την ομάδα των ΤΡΑΧΩΝΩΝ με 0-3 σετ ξεκίνησε η ομάδα των Παγκορασίδων του ΤΕΛΑΜΩΝA την πρώτη φάση του πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
16/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Για την δέκατη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ο ΤΕΛΑΜΩΝ με πλήρως ανανεωμένη ομάδα ηττήθηκε εντός έδρας από την ομάδα της ΑΙΞΩΝΗΣ με 0-3 σετ.