της ομάδας μας
Δείτε περισσότερα
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > Νέα
ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ --- ΤΕΛΑΜΩΝ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΙΚΟΝΙΟΥ 69 - 48

Ο Τελαμώνας κατάφερε να φύγει νικητής από ένα ακόμα ντέρμπι της Δ’ ΕΣΚΑΝΑ με αντίπαλο την Αναγέννηση Ν. Ικονίου και να τερματίσει αήττητος στο γήπεδό του αφού το τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος είναι με τους Απρόβλεπτους εκτός έδρας την επόμενη Δευτέρα 26 Απριλίου 2010.Με την νίκη αυτή ο Τελαμώνας εκτός από την άνοδο εξασφάλισε την δεύτερη θέση και θα κυνηγήσει την πρώτη θέση την τελευταία αγωνιστική.
Ο Τελαμώνας χωρίς να φτάσει σε υψηλά επίπεδα απόδοσης κατάφερε να επικρατήσει σχετικά εύκολα, εναντίον ενός αντιπάλου που καιγόταν για την νίκη προκειμένου να διεκδικήσει την άνοδο. Σχεδόν από τα μέσα της 1ης περιόδου ο Τελαμώνας πέρασε μπροστά στο σκορ και αυτό διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του αγώνα. Αρκετός ήταν ο κόσμος που παρακολούθησε την αναμέτρηση και πανηγύρισε την άνοδο μαζί με την ομάδα στο τέλος του αγώνα.

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (ΠΑΠΑΣΑΒΑΣ) ΝΑΝΝΟΣ 23, ΠΟΥΤΟΣ 13(3), ΠΑΤΑΠΗΣ 12, ΔΟΥΝΙΑΣ 7(1), ΓΚΙΝΗΣ 6, ΒΙΛΛΙΩΤΗΣ 3, ΓΚΕΓΚΑ 3, ΚΡΑΝΙΔΙΩΤΗΣ 2, ΦΟΥΝΤΗΣ, ΣΑΜΑΡΑΣ, ΖΕΡΒΑΣ, ΜΠΟΥΤΑΛΗΣ

ΠίσωΔείτε
12/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Με ήττα εκτός έδρας από την ομάδα των ΤΡΑΧΩΝΩΝ με 0-3 σετ ξεκίνησε η ομάδα των Παγκορασίδων του ΤΕΛΑΜΩΝA την πρώτη φάση του πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
16/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Για την δέκατη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ο ΤΕΛΑΜΩΝ με πλήρως ανανεωμένη ομάδα ηττήθηκε εντός έδρας από την ομάδα της ΑΙΞΩΝΗΣ με 0-3 σετ.