της ομάδας μας
Δείτε περισσότερα
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > Νέα
ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ---- ΑΜΦΙΑΛΗ - ΤΕΛΑΜΩΝ 61 - 66

Ο Τελαμώνας πήρε δύσκολη νίκη στο πρωτάθλημα της Δ ΕΣΚΑΝΑ, με αντίπαλο την ομάδα της Αμφιάλης. Η ομάδα του Τελαμώνα κατέκτησε δύσκολα την νίκη απέναντι σε μία ομάδα η οποία μόνο θεωρητικά ήταν αδιάφορη. Το σκορ και η πρωτοπορία στο σκορ άλλαξε πολλές φορές στην διάρκεια του αγώνα. Τα ατού του Τελαμώνα δεν λειτούργησαν τόσο καλά και υπήρχε χαμηλό ποσοστό ευστοχίας. Τελικά η εμπειρία και η ποιότητα του Τελαμώνα έδωσαν την νίκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Η νίκη αυτή εξασφαλίζει την Τρίτη θέση (τουλάχιστον) και την άνοδο. Επόμενος στόχος η πρώτη θέση με βασική προϋπόθεση νίκες στους επόμενος δύο αγώνες.

ΝΑΝΝΟΣ 33, ΠΟΥΤΟΣ 19, ΔΟΥΝΙΑΣ 8, ΦΟΥΝΤΗΣ 3, ΚΡΑΝΙΔΙΩΤΗΣ 2, ΓΚΙΝΗΣ 1, ΣΑΜΑΡΑΣ, ΠΑΤΑΠΗΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΜΕ 17-3 ΝΙΚΕΣ 37 ΒΑΘΜΟΥΣ

Επόμενος αγώνας Δευτέρα 19/4 στις 21.30 στην Σαλαμίνα με την Αναγέννηση Ν. Ικονίου.

ΠίσωΔείτε
12/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Με ήττα εκτός έδρας από την ομάδα των ΤΡΑΧΩΝΩΝ με 0-3 σετ ξεκίνησε η ομάδα των Παγκορασίδων του ΤΕΛΑΜΩΝA την πρώτη φάση του πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
16/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Για την δέκατη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ο ΤΕΛΑΜΩΝ με πλήρως ανανεωμένη ομάδα ηττήθηκε εντός έδρας από την ομάδα της ΑΙΞΩΝΗΣ με 0-3 σετ.