της ομάδας μας
Δείτε περισσότερα
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > Νέα
ΤΜΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ --- ΤΕΛΑΜΩΝ - ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ 103 - 61

Ο ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ πέτυχε εύκολα την 16η νίκη του με αντίπαλο την ομάδα των Κυρίαρχων. Στο 1ο ημίχρονο η διαφορά κυμάνθηκε σε χαμηλά επίπεδα (51-37) με τον Ηλία Παπασάβα να προσπαθεί να ξεκουράσει τους ελαφρά τραυματίες Ηλία Νάννο και Χρόνη Πατάπη. Η 3η περίοδος ήταν η καλύτερη του Τελαμώνα καθώς πέτυχε επιμέρους σκορ 32-11 αυξάνοντας την πίεση στην άμυνα και έχοντας καλύτερη ευστοχία. Στην τελευταία περίοδο, με την διαφορά να βρίσκεται πάνω από τους 30 πόντους, ο προπονητής του Τελαμώνα χρησιμοποίησε τους τρεις μικρούς που είχε την διάθεσή του. Θα πρέπει να σημειωθεί ότι για πρώτη φορά στην ιστορία της ομάδας, αθλητής από το μίνι χρησιμοποιείται στην ανδρική ομάδα (Αλέξανδρος Κούμενος). Με την νίκη αυτή ο Τελαμώνας βρίσκεται δύο νίκες (υπό προυποθέσεις και μία) νίκες μακριά από τον στόχο της ανόδου στην Γ ΕΣΚΑΝΑ, στα υπολοιπόμενα 3 παιχνίδια. Επόμενος αγώνας την Δευτέρα 12/4/10 με την Ένωση Αμφιάλης εκτός έδρας.

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (ΠΑΠΑΣΑΒΑΣ): ΠΟΥΤΟΣ 25(5), ΝΑΝΝΟΣ 22, ΚΡΑΝΙΔΙΩΤΗΣ 16, ΦΟΥΝΤΗΣ 14(2), ΔΟΥΝΙΑΣ 10(1), ΓΚΙΝΗΣ 9, ΣΑΜΑΡΑΣ 3(1), ΠΑΤΑΠΗΣ 2, ΜΠΟΥΤΑΛΗΣ 2, ΒΙΛΛΙΩΤΗΣ, ΖΕΡΒΑΣ, ΚΟΥΜΕΝΟΣ
ΝΙΚΕΣ 16-3 (ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ)

ΠίσωΔείτε
12/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Με ήττα εκτός έδρας από την ομάδα των ΤΡΑΧΩΝΩΝ με 0-3 σετ ξεκίνησε η ομάδα των Παγκορασίδων του ΤΕΛΑΜΩΝA την πρώτη φάση του πρωταθλήματος της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.
16/1/2014
ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Για την δέκατη τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ο ΤΕΛΑΜΩΝ με πλήρως ανανεωμένη ομάδα ηττήθηκε εντός έδρας από την ομάδα της ΑΙΞΩΝΗΣ με 0-3 σετ.